Oleksy Travel logo

Wycieczki i wczasy

m. +48 723 521 885
p. +48 14 657 52 30
email: biuro@oleksytravel.pl
Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne.
Oleksy Travel

Delhi, Kalkuta, Pattaya w Tajlandii …

Dzień 1 /2,
Wylot z Warszawy do Delhi (Przelot Warszawa – Helsinki 13:05 – 15:45, Helsinki – Delhi 20:20 – 6:40 + 1), Po przylocie formalności wizowo- paszportowe i zwiedzanie stolicy Indii. Zwiedzanie zaczniemy od Starego Delhi, zwanego też Szahdżahanabadem. Pierwszym punktem programu będzie Jama Masjid (Meczet Piątkowy), największy meczet w Indiach. Później przejażdżka rikszami po wąskich i nadal klimatycznych uliczkach Starego Delhi. Zobaczymy także sąsiadujący z meczetem Czerwony Fort (tylko z zewnątrz) i udamy się do Raj Gath – miejsca kremacji Mahatmy Gandhiego. Następnie przemieścimy się do tzw. Nowego Delhi, wybudowanego na początku XX w. przez Brytyjczyków, jako centrum administracyjne kolonialnych Indii. Zobaczymy między innymi okazały Rashtrapati Bhavan (Pałac Wicekróla), przyległe, bliźniacze budynki Sekretariatów, Parlament Indyjski)oraz Bramę Indii. Na koniec dnia zwiedzimy Gurdwarę Bangla Sahib – największą i najważniejszą w Delhi świątynię sikhijską. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3,
Wczesny transfer na lotnisko i przelot do Kalkuty (śniadanie w formie suchego prowiantu albo śniadanie w hotelu w Kalkucie). Po przylocie transfer do hotelu i krótki czas na odpoczynek. Następnie zwiedzanie tętniącej życiem Kalkuty: Victoria Memorial, wybudowany ku czci Królowej Wiktorii, następnie spacer po największym parku w mieście (The Maidan) ukazującym w widowiskowy sposób życie toczące się w Kalkucie. W pobliżu znajduje się stary, brytyjski Fort William. Przejazd do jednej z najstarszych dzielnic Kalkuty – Kalighat, w której znajduje się świątynia poświęcona Bogini Kali, od której Kalkuta wzięła swoją nazwę. Dalej, udamy się w kierunku Raj Bhavan – dawnej rezydencji brytyjskiego wicekróla Indii, niedaleko której mieszczą się kolejne ważne dzieła architektury z okresu rządów brytyjskich w Indiach przed 1947 rokiem, np. Ratusz, Budynek Pisarzy, Kościół Św. Jana oraz Kościół Św. Pawła. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4,
Po śniadaniu wizyta na targu kwiatowym, największym tego typu rynku w całych Indiach wschodnich, z setkami straganów i około dwoma tysiącami plantatorów z okolic, sprzedających codziennie fantastyczne, kolorowe girlandy. Na koniec odwiedzimy dom poświęcony Matce Teresie – laureatki Pokojowej Nagrody Nobla. Wczesnym popołudniem powrót do hotelu, czas wolny, obiadokolacja i ok. 22:00 transfer na lotnisko na lot do Bangkoku.

Dzień 5 – 8,
Wypoczynek w hotelu w Pattaya (3 noce) – wyżywienie FB (napoje do lunchy i obiadokolacji płatne dodatkowo). W ósmym dniu rano transfer na lotnisko i powrót do Polski wieczorem (Bangkok 9:05 – Helsinki 15:00, Helsinki 17:20 – Warszawa 18:05.

Cena zawiera: przelot liniami Finnair, 7 noclegów w hotelach 3* i 4* z wyżywieniem zgodnie z ofertą (napoje dodatkowo płatne), opieka polskiego pilota, lokalnych polskojęzycznych przewodników, codzienne Msze Święte, składkę na Turystyczny Fundusz, Ubezpieczenie KL 12 000€ i NNW 6000PLN Mondial Assistance, zestaw słuchawkowy tour guide. Dopłata do pokoju jedno osobowego 1500zł.

Cena: 6 050zł os. + wiza 310zł os. + 90 USD wstępy oraz napiwki / kalkulacja dla 45 os.
Serwis plażowy dodatkowo płatny ok. 50 – 150 thb = 6 – 18zł os.

Zaleca się zakup ubezpieczenia od Kosztów Rezygnacji (koszt 112zł os.) na wypadek sytuacji losowych oraz osób objętych chorobami przewlekłymi, ubezpieczenia od chorób przewlekłych (koszt 392zł os.) Ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji możliwe do wykupienia do 5 dni od daty zawarcia umowy o wycieczkę, ale nie później niż 30 dni przed datą rozpoczęcia wyjazdu. Szczepienia nieobowiązkowe, zalecane: Malaria, Dur Brzuszny, WZW typu Ai B.