Oleksy Travel logo

Wycieczki i wczasy

m. +48 723 521 885
p. +48 14 657 52 30
email: biuro@oleksytravel.pl
Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne.
Oleksy Travel

Kraków dla milusińskich …

Wyjazd o godzinie 8:00, przejazd do Krakowa, około 09:00 zwiedzanie Wiosek Świata – zwiedzanie, a następnie udział
w warsztatach do wyboru z listy poniżej. Kolejnym punktem programu jest wizyta w Żywym Muzeum Obwarzanka. Przyjazd około 17:00.

NA TROPIE PAPUASKICH SKARBÓW Warsztaty wiosna/lato/jesień,  Dzieci w wieku 5-12 lat

Najpierw trzeba zapakować plecak, wsiąść w samolot i wyruszyć w drogę! A tam – w dalekiej Australii i Oceanii na uczestników warsztatów czeka wizyta w domku na palach, gdzie udział w kolejnych zadaniach, zabawach i symulacjach pozwoli poznać życie codzienne mieszkańców Papui Nowej Gwinei, kulturę i tradycje plemienne – największego skarbu kraju tysiąca wysp.

W PERUWIAŃSKIEJ SZKOLE Warsztaty wiosna/lato/jesień,   Dzieci w wieku 5-12 lat

Mali podróżnicy przemierzają Andy i Dżunglę Amazońską by dotrzeć do miejskich slumsów, gdzie w tętniącej życiem szkole będą uczestniczyć w lekcji hiszpańskiego, zatańczą do peruwiańskiej muzyki i zagrają na indiańskich instrumentach

DZIEŃ Z ŻYCIA W AFRYCE Warsztaty wiosna/lato/jesień, Dzieci w wieku 5-12 lat

Podczas gry symulacyjnej dzieci, udają się w podróż do Afryki. Tam, w ghańskiej wiosce dowiadują się jakie są codzienne obowiązki ich rówieśników, z czego dzieci w Ghanie robią zabawki, skąd się bierze czekolada i jak wyglądają lekcje w szkole pod drzewem. Uczestnicy mogą obejrzeć przedmioty i stroje, zarówno z tej tradycyjnej, jak i bardzo nowoczesnej Afryki.

WŚRÓD INDIAN AMERYKI PÓŁNOCNEJ Warsztaty wiosna/lato/jesień,  Dzieci w wieku 5-12 lat

We wnętrzu tipi uczestnicy warsztatu odkrywają kulturę Indian, poznają ich dzieje, sztukę, tradycyjne symbole i wybrane rytuały. Oprócz wiedzy, młodzi podróżnicy zdobywają także liczne sprawności. Cztery plemiona ścigają się w różnych konkurencjach, ćwicząc się jednocześnie we współzawodnictwie, przestrzeganiu reguł, umiejętności wykorzystywania wiedzy w praktyce. Wspólna zabawa prowadzi także do jedności i współodpowiedzialności członków plemienia.

MAGICZNA MONGOLIA, Warsztaty całoroczne,  Dzieci w wieku 5-12 lat

Dzieci „przenoszą się” do Azji, gdzie poznają realia życia na rozległych mongolskich stepach. W oryginalnej mongolskiej jurcie, uczestnicy warsztatu odkrywają ciekawą przeszłość tego kraju i przymierzają tradycyjne stroje. Biorąc udział w licznych zabawach zapoznają się również ze współczesnym obliczem Mongolii i problemami, z jakimi na co dzień stykają się ich rówieśnicy.

ARKTYCZNA PRZYGODA,Warsztaty całoroczne,  Dzieci w wieku 5-12 lat

W igloo uczestnicy warsztatów odkrywają fascynujące oblicze Arktyki – klimat, przyrodę oraz obyczaje jej niezwykłych mieszkańców. Dowiadują się, kto i dlaczego nazwał ich Eskimosami oraz jaki oni sami mają stosunek do tej nazwy. Dzieci poznają tradycje. Aktywizujące ćwiczenia dają możliwość poznania zarówno tradycyjnej, jak i nowoczesnej strony życia Innuitów.

Świadczenia: transport, parkingi, opłaty drogowe, ubezpieczenie, opieka pilota zwiedzanie i warsztaty w Wioskach Świata, zwiedzanie Muzeum Obwarzanka. Ewentualnie zamiast Muzeum Obwarzanka istnieje możliwość udziału w warsztatach i zwiedzaniu, w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema za dopłatą 6zł os.

Cena: 95zł os. kalkulacja dla 50 uczniów i 5 opiekunów.

Cena: 123zł os. kalkulacja dla 18 uczniów i 2 opiekunów.