Oleksy Travel logo

Wycieczki i wczasy

m. +48 723 521 885
p. +48 14 657 52 30
email: biuro@oleksytravel.pl
Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne.
Oleksy Travel

Spotkania z Matematyką w Krakowie …

Wyjazd o godzinie 7:00, przejazd do Ogrodów Doświadczeń im. S. Lema – tu zwiedzanie Ogrodu z przewodnikiem oraz udział w warsztatach dostosowanych do grupy wiekowej. Stąd udamy się do centrum, gdzie „Przemierzymy Kraków” (dla kl. VI-VII SP); to wycieczka na trasie od Wawelu do Dzielnicy Uniwersyteckiej, obejmująca zajęcia aktywizujące polegające na prowadzeniu doświadczeń poszukujących (przy pomocy kart zadań) – przykłady ćwiczeń matematycznych z różnych epok – od renesansu po wiek XXI.  Przybliżony przyjazd około 18:00.

Lekcje Muzealne do wyboru w Ogrodzie Doświadczeń:

W poszukiwaniu zaginionej szkatułki

Uczniowie nauczą się orientacji w terenie za pomocą kompasu i mapy. Wykorzystując zdobyte umiejętności, odnajdą szereg przygotowanych dla nich zadań, bazujących na urządzeniach w Ogrodzie Doświadczeń. Poprawne rozwiązania doprowadzą do ukrytej w Ogrodzie niespodzianki.

Trąbka kibica

Podczas zajęć uczniowie poznają fizyczne aspekty dźwięku. Chętni będą mogli zobrazować swoje umiejętności wokalne na ekranie oscyloskopu. Na wybranych instrumentach muzycznych, m.in. trąbce kibica, poznaną teorię zastosują w praktyce.

Zabawy z ciśnieniem

Na zajęciach poruszamy zagadnienie ciśnienia statycznego w różnych odsłonach. Przekonamy się, jaka siła drzemie w powietrzu i jak to zjawisko można wykorzystać. Kulminacyjnym punktem zajęć są strzały butelkowymi rakietami.

Władca pierścieni

Zjawisko fali stojącej zostanie przybliżone na przykładzie instrumentów, które budzą skojarzenia raczej
z sanitariatem niż muzyką. W drugiej części zajęć fale będą się objawiać nie tylko akustycznie, ale i wizualnie, jako mknące przez ogród pierścienie.

Lekcja geologiczna

Uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób powstają skały. Zbadają właściwości skał: twardość, sposób reagowania
z kwasami, zapach, smak, magnetyzm czy promieniotwórczość. Na zakończenie otrzymają kilka okazów, które mogą się stać początkiem własnej kolekcji geologicznej.

 

Świadczenia: transport, parkingi, opłaty drogowe, ubezpieczenie NNW 10 000NNW, bilet wstępu do Ogrodów Doświadczeń wraz z lekcją muzealną, udział w Akademii Żakowskiej.

Cena: 105zł os. kalkulacja dla 55 os. płacących  + 5 opiekunów