Oleksy Travel logo

Wycieczki i wczasy

m. +48 723 521 885
p. +48 14 657 52 30
email: biuro@oleksytravel.pl
Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne.
Oleksy Travel

Zielona szkoła w Albanii (Durres), hotel *** kat. Lokalna

Termin:
Wyjazd o 12:00, przyjazd do Durres następnego dnia około 13:00
(zakwaterowanie w hotelu około 14:00), powrót po 5 noclegach w hotelu około 16:00, na trasie krótki postój na posiłek we własnym zakresie, przyjazd następnego dnia około 17:00.

Położone nad Adriatykiem Durres jest jednym z ważniejszych albańskich ośrodków turystyki i drugim co do wielkości miastem w Albanii. Jego długa historia, sięgająca średniowiecza, pozostawiła wiele ciekawych zabytków, także z czasów rzymskich. Warto tu zobaczyć pozostałości starożytnych murów miejskich, rzymskiego forum i amfiteatru, a także ruiny term rzymskich z II w. Warto również wybrać się do Muzeum Archeologicznego z nowoczesną ekspozycją poświęconą kulturze starożytnej.

Hotel dysponuje prywatną strefą na plaży na długim piaszczystym wybrzeżu na południe od miasta Durrës. Obiekt został całkowicie odnowiony i oferuje kolorowe, klimatyzowane pokoje i apartamenty z widokiem na morze. Goście mogą bezpłatnie korzystać z WiFi i parkingu. Wszystkie pokoje i apartamenty wyposażone są w telewizor z płaskim ekranem i obejmują łazienkę z wanną lub prysznicem oraz bezpłatnym zestawem kosmetyków. Do dyspozycji Gości jest też balkon. Na miejscu znajduje się bar z tarasem oraz restauracja serwująca dania kuchni albańskiej i włoskiej. Autobusy kursujące do oddalonego o około 10 km centrum Durrës zatrzymują się obok obiektu. Warto zwiedzić tam zabytkowy amfiteatr, wenecką wieżę i pałac byłego albańskiego króla Zogu I.

Cena: 1422 zł os. kalkulacja dla 45 os. płacących + 5 opiekunów

Świadczenia: transport, parkingi, opłaty drogowe, ubezpieczenie KL 10 000€, NNW 10 000PLN, Turystyczny Fundusz, 5 noclegów w pokojach 3,4 os. z łazienkami, wyżywienie 3 x dziennie (śniadanie bufet, obiady bufet, kolacja bufet).

Fakultety:
TIRANA I DAJTI ADVENTURE PARK!
– cena 160zł os. (transport, parkingi, przewodnik, wjazd na Dajiti, park linowy, Bunk art.)
Poranny przejazd do Tirany. Krótki spacer po centrum i przejazd do Bunk’art czyli muzeum znajdującego się w przeciwatomowym bunkrze! Następnie wjazd na górę Dajti kolejką gondolową, gdzie czekają atrakcje parku linowego Adventure Park Dajti! Spędzamy tam ok 2,5 godziny. Następnie zjazd z Dajti i powrót do hotelu.

REJS NA WYSPĘ SAZAN I PÓŁWYSEP KARABURUN!
– cena 160zł os. (transport, parkingi, przewodnik, rejs).
Przejazd do Vlory czyli miasta gdzie ogłoszono w 28 listopada 1912 roku niepodległość Albanii. Jest to również jeden
z największych kurortów kraju. Najważniejszą częścią wycieczki jest trwający całe popołudnie rejs! Najpierw przepływamy na wyspę Sazan, gdzie po wyjściu na brzeg zwiedzimy bazę wojskową oraz pozostałości po komunistycznym miasteczku. Kolejnym punktem będzie ogromna jaskinia pirata, do której częściowo wpłyniemy. W końcu odpoczynek na rajskiej, dzikiej plaży półwyspu Karaburum. Powrót do portu w godzinach popołudniowych.

MACEDONIA I JEZIORO OCHRYDZKIE
– cena 180zł os. (transport, parkingi, przewodnik, rejs po jeziorze, bilety wstępu).
Odwiedziny w „bałkańskim Jeruzalem”, miejscu, w którym narodziła się cyrylica oraz powstał pierwszy słowiański uniwersytet.
Po przekroczeniu granicy z Macedonią odwiedzimy najpierw Ochrydę, zwiedzając zabytkową część miasta wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas spaceru zobaczymy m.in.: zabytkowe mury miejskie i bramy, starożytny amfiteatr, twierdzę cara Samuela (fantastyczny punkt widokowy!), skarb dziedzictwa słowiańskiego – cerkiew św. Pantelejmona i Klimenta Ochrydzkiego oraz cerkiew św. Jana Teologa w Kaneo. W planach również rejs łódeczkami z pięknym widokiem na stare miasto. Czas wolny na zakupy, powrót do hotelu.