Oleksy Travel logo

Wycieczki i wczasy

m. +48 723 521 885
p. +48 14 657 52 30
email: biuro@oleksytravel.pl
Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne.
Oleksy Travel

Zielona szkoła w Albanii (Shengliin), hotel **** kat. Lokalna

Termin:
Wyjazd  o 12:00, przyjazd do Shengiin około 12:00 dnia następnego
(zakwaterowanie w hotelu około 14:00), powrót  około 16:00, na trasie krótki postój na posiłek we własnym zakresie, przyjazd około 16:00 dnia następnego
Shëngjin to rozwijający się kurort na północy Albanii. Miasteczko i port leżą u stóp wzgórza Rrenci, z którego roztacza się przepiękna panorama. Shëngjin ma wspaniałe, piaszczyste plaże z łagodnym zejściem do morza, idealne dla rodzin. W okolicy warto odwiedzić rezerwat Kune Vain, gdzie spotkać można wiele gatunków ptaków – czaple szare, kormorany czy świstuny.

Hotel ANTAG położony na „Riwierze Shengjin”. Posiada basen, bar na plaży i szeroką ofertą zajęć sportowych (dodatkowo płatnych). Hotelu jest 60 klimatyzowanych pokoi z łazienkami, wyposażonych w lodówkę, TV LCD, dostęp do bezprzewodowego Internetu, telefon. Możliwość zorganizowania dyskoteki w cenie 1€ os. wstęp, napoje dodatkowo płatne.

Cena: 1 320zł os. kalkulacja dla 45 os. płacących + 5 opiekunów
Świadczenia: transport, parkingi, opłaty drogowe, ubezpieczenie KL 10 000€, NNW 10 000PLN, Turystyczny Fundusz, 5 noclegów w pokojach 3,4 os. z łazienkami, wyżywienie 3 x dziennie (śniadanie bufet, obiady bufet, kolacja bufet).

Fakultety:
TIRANA I DAJTI ADVENTURE PARK!
– cena 160zł os. (transport, parkingi, przewodnik, wjazd na Dajiti, park linowy, Bunk art.)
Poranny przejazd do Tirany. Krótki spacer po centrum i przejazd do Bunk’art czyli muzeum znajdującego się w przeciwatomowym bunkrze! Następnie wjazd na górę Dajti kolejką gondolową, gdzie czekają atrakcje parku linowego Adventure Park Dajti! Spędzamy tam ok 2,5 godziny. Następnie zjazd z Dajti i powrót do hotelu.

REJS NA WYSPĘ SAZAN I PÓŁWYSEP KARABURUN!
– cena 160zł os. (transport, parkingi, przewodnik, rejs).
Przejazd do Vlory czyli miasta gdzie ogłoszono w 28 listopada 1912 roku niepodległość Albanii. Jest to również jeden
z największych kurortów kraju. Najważniejszą częścią wycieczki jest trwający całe popołudnie rejs! Najpierw przepływamy na wyspę Sazan, gdzie po wyjściu na brzeg zwiedzimy bazę wojskową oraz pozostałości po komunistycznym miasteczku. Kolejnym punktem będzie ogromna jaskinia pirata, do której częściowo wpłyniemy. W końcu odpoczynek na rajskiej, dzikiej plaży półwyspu Karaburum. Powrót do portu w godzinach popołudniowych.

MACEDONIA I JEZIORO OCHRYDZKIE
– cena 180zł os. (transport, parkingi, przewodnik, rejs po jeziorze, bilety wstępu).
Odwiedziny w „bałkańskim Jeruzalem”, miejscu, w którym narodziła się cyrylica oraz powstał pierwszy słowiański uniwersytet.
Po przekroczeniu granicy z Macedonią odwiedzimy najpierw Ochrydę, zwiedzając zabytkową część miasta wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas spaceru zobaczymy m.in.: zabytkowe mury miejskie i bramy, starożytny amfiteatr, twierdzę cara Samuela (fantastyczny punkt widokowy!), skarb dziedzictwa słowiańskiego – cerkiew św. Pantelejmona i Klimenta Ochrydzkiego oraz cerkiew św. Jana Teologa w Kaneo. W planach również rejs łódeczkami z pięknym widokiem na stare miasto. Czas wolny na zakupy, powrót do hotelu.