Oleksy Travel logo

Wycieczki i wczasy

m. +48 723 521 885
p. +48 14 657 52 30
email: biuro@oleksytravel.pl
Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne.
Oleksy Travel

Zielona szkoła w Paralii – Grecja, hotel *** (kat. Lokalna)

Termin:
Wyjazd o 14:00, przyjazd do Paralii następnego dnia około 10:00
(zakwaterowanie w hotelu około 14:00), powrót po 5 noclegach w hotelu, wyjazd około 16:00, na trasie krótki postój na posiłek we własnym zakresie, przyjazd następnego dnia około 14:00.
Paralia to miejscowość turystyczna położona ok. 7 km od stolicy regionu Pieria – Katerini. Przyciąga turystów swą beztroską, gwarem dobiegającym z licznych klubów, kawiarni, szalonych dyskotek i tawern, które oferują potrawy „prosto z morza”. Jest też znakomitą bazą wypadową na wycieczki fakultatywne, by podziwiać najpiękniejsze zabytki starożytnej Hellady
i średniowiecznego Bizancjum lub udać się na zakupy. Pobliskie bazary i sklepy oferują rozmaite towary: ryby, owoce, wina oraz pamiątki, które będą miłym wspomnieniem z wakacji w Grecji.

Hotel: posiada kawiarnię z kominkiem, położony jest w sercu Riwiery Olimpijskiej (Riwiery Greckiej) w dzielnicy Katerinii –  Paralia nad zatoką Morza Egejskiego, do piaszczystej plaży jest 120 metrów. Paralia słynie z dużej ilości dyskotek, uliczek handlowych, tawern. W pobliżu Aquapark – dodatkowo płatny, Lidl 250m.
Pokoje: 2,3,4 os. z łazienkami wyposażone w klimatyzację, lustro, tv plazma, wi fi ,lodówkę, suszarkę, prysznic, mydełka, szampony, balkon z krzesłami , stołem, suszarka na pranie ogólnodostępna, Polska tv w kawiarni hotelu.

Cena: 1 380zł os. kalkulacja dla 45 os. płacących + 5 opiekunów
Świadczenia: transport, parkingi, opłaty drogowe, ubezpieczenie KL 10 000€, NNW 10 000PLN, Turystyczny Fundusz, 5 noclegów w pokojach 3,4 os. z łazienkami, wyżywienie 3 x dziennie (śniadanie bufet, obiad zupa w kociołku z chlebem, woda z cytryną, obiadokolacja serwowana + sałatki na bufecie, woda + deser (ciasto lub owoce, kawa, herbata).

Serwis plażowy dodatkowo płatny około 4€ os./ dzień – nieobowiązkowy.

Fakultety:
Dyskoteka od 19:00 do 23:00 – cena 10€ os.
(muzyka z hotelu z efektami świetlnymi, 2 szaszłyki z frytkami na os., sok, lody)

Aquapark: Watergamepark – cena ok. 14€ os.

Saloniki – cena 30€ os.
Cena zawiera: transport, parkingi, opieka przewodnika, bilety wstępu.
Śniadanie, zabranie prowiantu przejazd do Salonik, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta: główna ulica
z zabytkami rzymskimi, greckimi, bizantyjskimi i tureckimi ruiny rzymskiej agory, rzymska Rotunda, łuk Galeriusza, Agia Sophia – wzorowana na bazylice z Konstantynopola. Po zwiedzaniu czas na zakup pamiątek. Przyjazd do hotelu w godzinach wczesno wieczornych, obiadokolacja, nocleg.

Góra Olimp – cena 15€
Cena zawiera: transport, parkingi, opieka przewodnika.
Śniadanie, zabranie suchego prowiantu, przejazd w rejon  Olimpu 2918 m n.p.m. – mityczną siedzibę dwunastu bogów. Spacer z Litochoro przepięknym wąwozem rzeki Enipeas. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych (grupa nie wchodzi na szczyt).

Meteory – cena 15€
Cena zawiera: transport, parkingi, opieka przewodnika.
Śniadanie, zabranie suchego prowiantu, przejazd do zespołu klasztornego METEORA wpisanego na listę UNESCO, umieszczonego na skałach zawieszonych między niebem a ziemią. W programie zwiedzanie dwóch klasztorów i wizyta w pracowni ikon bizantyjskich, gdzie można zapoznać się z techniką pisania ikon (możliwość zakupów). Powrót do hotelu w późnych godzinach popołudniowych.