Oleksy Travel logo

Wycieczki i wczasy

m. +48 723 521 885
p. +48 14 657 52 30
email: biuro@oleksytravel.pl
Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Oleksy Travel | bilety lotnicze, wycieczki krajowe i zagraniczne.
Oleksy Travel

Zielona szkoła w Słowenii – Izola, hotel ***

Termin:

Wyjazd o 22:00, przyjazd do Postojnej około 10:00 następnego dnia, zakwaterowanie w hotelu około 16:00

Powrót  po 5 noclegach w hotelu godzina wyjazdu do ustalenia, przyjazd następnego dnia.

Izola to miejscowość położona nad Adriatykiem, stanowiąc część Półwyspu Istria. Przejawiają się tu wpływy kulturowe zarówno włoskie, chorwackie, austro– węgierskie, ale i jugosławskie. Miasteczko posiada swoisty klimat oraz zapadające w pamięć widoki. Plaże żwirowe, dobrze zagospodarowane w bary i restauracje, dyskoteki. Stąd można też odbywać wycieczki rowerowe. Okolica obfituje w sosnowe lasy, klify i wybrzeże umożliwiające spacer po plaży.

Hotel ***

Położony 2 minuty spacerem od plaży, otoczony parkiem. Goście zatrzymujący się w tym obiekcie mogą korzystać ze wszystkich udogodnień w ośrodku, w tym z nowoczesnego centrum odnowy biologicznej oraz centrum spa z krytym basenem ze słoną wodą. Na miejscu dostępna jest również restauracja oraz taras z widokiem na morze, gdzie podawane są słoweńskie specjały.
W recepcji można korzystać z bezpłatnego WiFi.

Pokoje

Do dyspozycji Gości są klimatyzowane pokoje z biurkiem oraz telewizorem z dostępem do kanałów satelitarnych. W każdym pokoju mieści się łazienka z wanną lub prysznicem, suszarką do włosów i bezpłatnym zestawem kosmetyków. Na miejscu dostępne jest także zaplecze sportowe z nowoczesnym centrum fitness, boiskiem do siatkówki plażowej i trzema kortami tenisowymi. Goście mogą korzystać z tych udogodnień za dodatkową opłatą. Ośrodek zapewnia też duży plac zabaw dla dzieci i klub dla dzieci czynny w sezonie letnim.

Cena: 1 420zł os. kalkulacja dla 45 os. płacących + 5 opiekunów

Świadczenia: transport, parkingi, opłaty drogowe, ubezpieczenie KL 10 000€, NNW 10 000PLN, Turystyczny Fundusz, 5 noclegów w pokojach 3,4 os. z łazienkami, wyżywienie 2 x dziennie (śniadanie bufet, obiadokolacja bufet), wycieczka do Jaskini Postojnej i Piranu.

Serwis plażowy dodatkowo płatny około 4€ os./ dzień – nieobowiązkowy.

Fakultety:

Wycieczka do Jaskini Postojnej – wliczona w cenę, zwiedzanie z audio guidem.

Jaskinia Postojna ma blisko 20km podziemnych korytarzy, a jej zwiedzanie możliwe jest już od XIX wieku. Trasa poświęcona turystom zajmuje ponad 5 kilometrów, z których znaczną część pokonuje się kolejką elektryczną, a pozostałą pieszo. Jaskinia wydrążona została przez rzekę Pivkę i to jej starym korytarzem przebiega trasa obfitująca w zadziwiające formy skalne. W jaskini panuje temperatura +8 °C.

Piran – wycieczka wliczona w cenę.

Wyjazd w godzinach popołudniowych, krótki spacer po mieście, powrót po około 3 godzinach.
Miasto nazywane perłą weneckiego gotyku i klejnotem słoweńskiej architektury. Miasto położone na skalistym cyplu, charakteryzujące się zabytkowymi uliczkami portowego miasta, dzwonnicą św. Marka, kościołem św. Jerzego i pirańskim targiem z fontanną.

Lipica i włoski Triest – cena 90zł os.

Cena zawiera: transport, parkingi, opłaty, przewodnik po Trieście, wstęp do stadniny

Wyjazd po śniadaniu, przejazd do włoskiego Triestu, spotkanie z przewodnikiem i spacer po mieście: po placu Zjednoczenia Włoch, wizyta na wzgórzu San Giusto z zamkiem i katedrą o tej samej nazwie. Kolejnym punktem wycieczki jest wizyta w Lipicy, miejscu gdzie znajduje się stadnina około 350 koni rasy lipicaniec. Tu znajduje się jedna z najstarszych stadnin koni na świecie. Podczas wizyty można zobaczyć spektakl poznaj lipicany udać się na przejażdżkę zaprzęgiem po uliczkach miasteczka czy też na spacer do najstarszej stodoły Velbence. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych.

Lublana wycieczka na powrocie – cena 140zł os.

Przewodnik po Lublanie, parkingi, wjazd na zamek funikularem, zwiedzanie zamku, obiad dwu daniowy.

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Lublany, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta: plac Prešerena – główne miejsce spotkań mieszkańców stolicy; kościół Zwiastowania, Potrójny Most – jedno z najsłynniejszych dzieł Plečnika, największego architekta Lublany; Kolumnada Plečnika; katedra św. Mikołaja; Pałac Biskupi; ratusz; Most Szewców; wjazd na Zamek Lublański funikularem, zwiedzanie, czas na zakup pamiątek. Wyjazd w drogę powrotną, na trasie obiad.

Pula – Chorwacja – cena 88zł os.

Transport, parkingi, przewodnik po Puli, bilet wstępu do amfiteatru.

Śniadanie, przejazd do Puli, pełnej zabytków z czasów antycznych. Tu zobaczymy forum – główny plac na którym toczy się życie miasta, rzymski amfiteatr – wewnątrz. Po zwiedzaniu czas na zakup pamiątek.